تبلیغات
تاثیر فناوری اطلاعات بر ورزش - اافزایش امنیت در ورزشگاه های اروپا به وسیله ر راهکارهای فناوری اطلاعات

افزایش امنیت در ورزشگاه های اروپا به وسیله راهکارهای فناوری اطلاعات :

استفاده از طرح هایی مثل آر . اف . آی . دی (کنترل هویت با استفاده از امواج رادیویی ) برای تورنمنت هایی نظیر جام جهانی و جام ملت های اروپا که در یک دوره ی کوتاه برگزار می شوند از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است. اما استفاده از این طرح برای لیگ های فوتبال کشورهای اروپا از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست. اما علم فناوری اطلاعات به دلیل گستردگی راهکارهای دیگری هم دارد.

طرح دیگر که به وسیله ی کشور انگلیس پیشنهاد داده شد در کل بریتانیا مورد آزمایش قرار گرفته بود . لازم به ذکر است که در کل بریتانیا حدود 4 میلیون دوربین مداربسته هوشمند در خیابان ها ، بزرگراه ها ، ساختمان ها ، فروشگاه ها و مراکز عمومی دیگر تعبیه شده است که بریتانیا را به تحت مراقبت ترین کشور دنیا تبدیل کرده است.

انگلیس با پیشنهاد این طرح گام مؤثری در افزایش امنیت در ورزشگاه های اروپا مخصوصاً ایتالیا کرد. به عنوان مثال : مسابقه ی بین تیم های منچستر یونایتد و آ. اس. رم ایتالیا در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در سال گذشته اولین استفاده ی کشور ایتالیا از دوربین های مداربسته ی هوشمند در ورزشگاه های خود بود که بعد از اتمام بازی و درگیری هواداران دو تیم این دوربین های هوشمند با فرستادن تصاویر و اطلاعاتی به پایگاه داده فدراسین فوتبال ایتالیا منجر به دستگیری صدها هوادار آشوبگر دو تیم شد

آمار و اطلاعات عمومی (خصوصی ) در سایت های ورزشی

 به عنوان مثال ما به بازی 7 سال پیش استقلال تهران در نیمه نهایی جام باشگاه های آسیا اشاره می کنیم. در آن مسابقات که دو تیم سووان سامسونگ و ال جی کره ی جنوبی ، استقلال تهران و پاختاکور ازبکستان حضور داشتند. تیم سووان سامسونگ که در نیمه نهایی حریف استقلال بود دو هفته قبل از ورود به تهران با استفاده از علم فناوری اطلاعات پیش بینی هایی در مورد شرایط آب و هوایی 7 فروردین 1380 که روز مسابقه بود انجام داد. پیش بینی آنان بارش سیل آسای باران و تبدیل زمین فوتبال به زمینی باتلاقی کاملاً درست از آب درآمد. تیم سووان قبل از ورود به تهران به جای تمرین در ورزشگاه شهر سووان در زمین های گلی و لجنی تمرین کرد. نتیجه این که در روز مسابقه بازیکنان تیم سووان سامسونگ هیچ مشکلی با بازی کردن در زمین پر از آب آزادی تهران نداشتند و نتیجه ی نهایی قهرمانی تیم سووان در آسیا بود.

علاوه بر این گونه استفاده ها از فناوری اطلاعات هر شخصی می تواند با مراجعه به سایت های ورزشی اروپا تمامی اطلاعات مربوط به بازیکنان ، مربیان ، ورزشگاه ها ، تعداد تماشاچیان ، نحوه ی بلیط فروشی ، شرایط آب و هوایی روز مسابقه و غیره را بدست آورد که البته بدست آوردن این اطلاعات در آسیا به سادگی و گستردگی اروپا نیست.